Napi ige

Vendégkönyvünkből
Üzemanyagelszámoló program

A mai nap igéi

?Igazságos velem az Úr, mert szembeszálltam parancsával.? (JSir 1,18a)

?Erről pedig mit gondoltok? Egy embernek volt két fia. Az elsőhöz fordulva ezt mondta: Fiam, menj el, dolgozz ma a szőlőben! Ő így felelt: Nem akarok. Később azonban meggondolta magát, és elment.? (Mt 21,28?29)

Olvasmányok: Péld 8,22?32(33?36) és 1Kor 3,9?17

Lelki útravaló a mai napra

Vannak, akik azt mondják, hogy az embernek körömszakadtáig kell ragaszkodnia álláspontjához, véleményéhez, értékrendjéhez, mert ha nem így tesz, akkor jellemtelen és gerinctelen, aki szélkakasként fordul ide-oda, ahogyan az érdeke megkívánja. Lehet, hogy vannak az életnek olyan helyzetei, ahol igaz ez a megállapítás, de Isten országában más a szabály. Nekünk Isten országa polgáraiként nem az emberi véleményekhez, hanem Isten véleményéhez lehet igazodnunk. Istennek pedig az a szándéka, hogy változzak meg. Változzak az ő gyermekévé.

Az apa kérésére az egyek fiú azt mondja, hogy nem megy, de végül elmegy. A másik azt mondja, hogy elmegy, de végül nem megy. Mindkettő megváltoztatta kezdeti álláspontját. Melyik van most jobb helyzetben? Ha nem tudnánk változtatni kezdeti, Istentől való távolságunk helyzetén, akkor nem lenne megtérés. A megtérés pont ezt jelenti: nem ragaszkodom a kezdeti állapotomhoz ? mert látom, hogy nem vitt semmire ?, hanem merek újat kezdeni. A változtatás persze annak az elismerése, hogy eredeti álláspontom rossz volt. Ezt elismerni a mai világban valóságos hőstett. De kit érdekel az emberek véleménye, ha közben tönkremegy az életem? Isten véleménye érdekel, a gazdámé, aki szeret és megbíz, és aggódva nézi, hogy melyik utat választom.

*

Istenem! Annyiszor igazodtam már a tömeghez, az emberek véleményéhez! Engedd meg nekem, hogy annyira szabad legyek, hogy a te akaratodhoz igazodjak. Te nekem olyan minőségű életet akarsz adni, amelyet a világ soha nem adhat. Engedd meg, hogy azt az egyetlen életet, amelyet tőled ajándékba kaptam, ne pazaroljam el, hanem örömmel álljak a munkába, amelyet nekem szántál. Hadd legyek mai tanítványod. Ámen.

A fenti igék az evangélikus bibliaolvasó Útmutatóból származnak.

E-mailben minden nap elküldjük ezeket az igéket és a lelki útravalót. Amennyiben igényli, feliratkozhat napi igeküldő szolgáltatásunkra a következő címre küldött e-maillel: fraternet-napiige-subscribe@lutheran.hu

::Nyomtatható változat::

Evangélikus Egyház Gyülekezeti és intézményi honlapok Ordass Lajos Evangélikus Oktatási Központ napi ige

© Magyarországi Evangélikus Egyház, Internet Munkacsoport, 2003.
Az adatok kereskedelmi célra nem használhatók. Minden jog fenntartva.