Elfelejtett jelszó?

Újdonságok, napi ige

Újdonságok, napi aktualítások és a Bibliaolvasó Útmutató (Losungen) napi igéi a honlapon.

Link Napi bibliai olvasmány
Az evangélikus bibliaolvasó útmutató napi igéi és napi rövid lelki olvasmány.
Link Perselypénz online - adományozás az egyházközségnek
Kedves Testvérek! Egyházunk a járvány idején fájdalmasan nélkülözni kényszerül gyülekezeti alkalmain a közvetlen személyes részvétel lehetőségét. Hitmegélésünk kiemelkedően fontos formájának ez a hiánya a gyülekezetben hosszú távon működési gondokat is okozhat. Érthető, hiszen a perselypénz istentiszteletekhez kapcsolódó gyűjtése nemzedékek óta megszokott velejárója közösségi együttléteinknek. Ebben a helyzetben az egyházvezetés konkrét lépésekkel igyekszik segíteni a gyülekezeteket, például a kötelező offertóriumok elengedésével, a gyülekezeti programok megnövelt támogatásával. Mindez azonban nem pótolhatja egyháztagjaink anyagi áldozatvállalását, ami az evangélikus tanításnak megfelelően alapvető fontosságú az egyházfenntartásban. Kérjük ezért minden aktív gyülekezeti tagunkat, hogy alakítsuk ki együtt a gyülekezeteink fenntartásához elengedhetetlen anyagi hozzájárulásunk legmegfelelőbb módjait! Elsősorban a banki átutalást javasoljuk, amihez országos irodánk egy könnyen kezelhető digitális megoldást is kidolgozott. A www.perselypenz.hu internetes oldalon keresztül, az adatvédelmi és pénzügyi biztonsági szempontok maximális tiszteletben tartása mellett segíthetünk annak a gyülekezetnek, amelyet az átutaláskor megjelölünk.
Link Az egyházi esztendő
Egy német honlap segít eligazodni az egyházi esztendőben.