Szlovák-magyar istentisztelet Komáromban 2019 ádventjén

Böjt 1. vasárnapján a határon túli szlovák ajkú Észak-Komáromi Evangélikus Egyházközség tagjai voltak gyülekezetünk vendéglátói egy közös, szlovák-magyar istentiszteleten. Az akkori áldásos alkalom után azonnal elhatároztuk, hogy ádventben mi hívjuk meg a Duna túlsó partján élő testvéreket, és mi leszünk a házigazdák. Ez az álom valósult meg ádvent 1. vasárnapján. A közös úrvacsorai istentiszteleten igét hirdetett Jana Kačicová Horňáková észak komáromi lelkész. A szinkrontolmácsolást Alica Pipperova végezte. Az istentisztelet végén gyülekezetünk énekkara adott rövid ádventi hangversenyt, majd az együttlét terített asztalok mellett szeretetvendégség keretében folytatódott. A közös istentisztelet hagyományteremtő céllal jött létre. Bízunk benne, hogy Isten segítségével és áldásával jövőre is összegyűlhetünk az ő nevében, hogy két nyelven imádkozzunk az egy Istenhez, aki reménységünk szerint meghallgatja a szívből hozzá fohászkodókat.